Poznajmy Agatę

Podstawowe fakty

Agata urodziła się 7 października 1960 roku. W 1979 roku ukończyła klasę o profilu matematyczno-fizycznym z dodatkowo poszerzoną matematyką w XIV LO we Wrocławiu. W 1984 roku ukończyła kierunek matematyka nauczycielska na Uniwersytecie Wrocławskim, po czym przez pięć lat pracowała jako nauczycielka matematyki. Następnie zajmowała się, jako pracownik Uniwersytetu Wrocławskiego (do przejścia na emeryturę w roku 2021 z powodu choroby), metodyką nauczania tego przedmiotu.

Matematyka i jej nauczanie

Nauczanie matematyki stało się Jej pasją. Namiętnie wyszukiwała najnowsze pomoce naukowe i najlepsze zagraniczne praktyki w nauczaniu. Szukała także – i znajdowała! – aspekty matematyczne w architekturze, malarstwie i przyrodzie, poświęcając temu zajęciu każdą wolną chwilę. Opracowywała w ten sposób nowe i skuteczne metody nauczania matematyki – a właściwie zaznajamiania uczniów z bogactwem i atrakcyjnością tego przedmiotu. Bo dla Agaty matematyka jest fascynująca. W trakcie pracy wychowała wiele pokoleń nauczycieli i przelała swoją pasję na tysiące uczniów.

Inne zainteresowania

Agata ma wiele zainteresowań. Kocha Tatry i co roku wędrowała po nich wrześniową porą. Z niecierpliwością czekała na te wyjazdy. Niestety, ostatnio nie mogły one dojść do skutku – najpierw przeszkodziła Agacie pandemia, a następnie choroba. Kolejną pasją Agaty jest sztuka, zwłaszcza malarstwo oraz sztuka starożytnego Egiptu. Posiada w tej dziedzinie niezwykłą – jak na amatora – wiedzę. Namiętnie odwiedza wystawy i muzea. Kocha teatr. Przede wszystkim zaś jest kinomanką, będącą na bieżąco nie tylko z aktualnymi produkcjami, ale dogłębnie znającą również historię filmu! Podczas festiwalu filmowego Nowe Horyzonty, który odbywa się co roku we Wrocławiu, ogląda dziennie nieraz 3-4 filmy. I każdemu z nich umie wystawić dojrzałą recenzję!

Bóg i ludzie

Agata jest osobą głębokiej i dojrzałej wiary. W latach studenckich intensywnie angażowała się w działalność Duszpasterstwa Akademickiego Wawrzyny. Była członkiem służby medycznej wrocławskich pielgrzymek do Częstochowy. Brała udział w Spotkaniach Europejskich organizowanych przez Wspólnotę z Taizé oraz pomagała w poprzedzających je przygotowaniach. Agatę cechuje niezwykła gościnność, otwartość na innych i towarzyskość. Zawsze jest gotowa nieść innym pomoc. Ktokolwiek ją zna, potwierdzi, że roztacza wokół siebie przyjazną atmosferę i dobre emocje. W jej towarzystwie ludzie czują, że ich lubi i jest wrażliwa na ich los.

Niestety...

od kwietnia 2021 Agata nie może oddawać się swoim pasjom ani spotykać się z ludźmi. Teraz (połowa lutego 2022) jest już w znacznie lepszym stanie, ale nadal nie jest samodzielna i w pełni sprawna. Pragnienie powrotu do normalnego życia daje Agacie siłę do walki o sprawność i zdrowie, walki bardzo trudnej. Konieczna jest codzienna, wielogodzinna i wieloaspektowa rehabilitacja, wyczerpująca fizycznie. Droga do sprawności jeszcze daleka..

O Agacie

Agata jest matematyczką, nauczycielem, miłośniczką sztuki, zwłaszcza malarstwa i filmu, oraz Tatr. Lubi ludzi, jest zawsze uśmiechnięta i gościnna.

Agata Hoffmann

skontaktuj się z nami

Spotkaj się z nami

Wszystkie pytania można kierować do przyjaciółki Agaty, Doroty Kuchty.

Adres e-mail

kuchtad@outlook.com

social media