Etapy leczenia

Etap I

Od 5 kwietnia do 18 października 2021 r. Agata była leczona w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Borowskiej we Wrocławiu: na Oddziale Neurologii i na Oddziale Intensywnej Terapii. Leczenie polegało na podawaniu dużych dawek suplementów diety (które nie są refundowane, a ich koszt jest bardzo wysoki) i na rehabilitacji. Ponieważ Agata wymaga znacznie intensywniejszej i bardziej spersonalizowanej rehabilitacji niż ta, którą mógł zaoferować szpital, po konsultacji z lekarzami Rodzina postanowiła przenieść Agatę do ośrodka rehabilitacji, który daje Agacie największe szanse na powrót do zdrowia i pełnej sprawności. Wybrano Polskie Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum w Krakowie.

Etap II

Agata od 18.10.2021 do 16.04 2022 przebywała we, współpracującym z Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Votum, Centrum Origin w Krakowie. Od pierwszego dnia pobytu w Centrum Agata była intensywnie rehabilitowana. Rehabilitacja trwała codziennie kilka godzin i Agata była po niej bardzo zmęczona. Profesjonalna i kompleksowa opieka, jakiej Agata doświadczyła w Centrum, pozwoliły Jej osiągnąć taki stan, że w kwietniu będzie można obniżyć koszty i kontynuować rehabilitację we Wrocławiu. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA PAŃSTWA NIEZWYKŁĄ HOJNOŚĆ, KTÓRA UMOŻLIWIŁA AGACIE SKORZYSTANIE Z TAK PROFESJONALNEJ I KOMPLEKSOWEJ OPIEKI, KTÓRA W JEJ STANIE BYŁA DOSTĘPNA TYLKO W KRAKOWIE - ZA BARDZO WYSOKĄ CENĘ, ALE EFEKTY SĄ TEŻ NIEZWYKŁE!!!

Etap III

Agata 16 kwietnia 2022 wróciła do Wrocławia. Nie jest jeszcze w stanie mieszkać sama w swoim mieszkaniu (m.in. schody są dla niej jeszcze poważną przeszkodą i bez pomocy jest w stanie się poruszać tylko po domu), więc mieszka u Rodziny. Intensywnie ćwiczy sama i ma 6 godzin tygodniowo rehabilitacji z rehabilitantami: 2 godziny na NFZ z firmy Pallmed oraz 4 godziny komercyjnie w Klinice Neurorehabilitacji dr. Romana Olejniczka. Dodatkowo będzie miała raz na dwa tygodnie komercyjną rehabilitację w wodzie. Rehabilitacja na NFZ jest planowana, ale trzeba na nią czekać. Dlatego nadal prosimy o wsparcie: bez komercyjnej rehabilitacji Agata ryzykuje utratę tego, co takim wysiłkiem swoim i dzięki ogromnej pomocy innych już osiągnęła!

Etap IV

Agata właśnie kończy płatny dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny w Szpitalu Rehabilitacyjnym VRATISLAVIA MEDICA.

Etap V

Agata do końca września przebywała w Szpitalu Rehabilitacyjnym we Wrocławiu przy ul. Poświęckiej. Pobyt brutalnie przerwał COVID, ale na szczęście Agata mogła wrócić do szpitala i kontynuować walkę o powrót do zdrowia.

Etap VI

Na początku października 2022 Agata musiała wrócić do rehabilitacji komercyjnej w Klinice Neurorehabilitacji dr. Romana Olejniczka.

skontaktuj się z nami

Spotkaj się z nami

Wszystkie pytania można kierować do przyjaciółki Agaty, Doroty Kuchty.

Adres e-mail

kuchtad@outlook.com

social media