Zdjęcia i nagrania z okresu choroby

20.04.2023 Agata rehabilituje się codziennie, Jej stan się poprawia, ale Agata nadal musi walczyć o sprawność

Agata pozdrawia z basenu i prezentuje swoje nowe umiejętności!! 5.12.2022

Zdjęcia z rehabilitacji w szpitalu rehabilitacyjnym przy ul. Poświęckiej 8 we Wrocławiu (sierpień - wrzesień 2022)

Agata ćwiczy podczas płatnego turnus rehabilitacyjnego w Szpitalu Rehabilitacyjnym Vratislavia (przełom czerwca i lipca 2022)

Agata podczas codziennych ćwiczeń w basenie w ramach dwutygodniowego turnusu komercyjnego w Szpitalu Rehabilitacyjnym Vratislavia (przełom czerwca i lipca 2022)

i jeszcze jedno nagranie z ćwiczeń w wodzie

czerwiec 2022: Agata ćwiczy juz we Wrocłaiu, pod okiem rehabilitantów (w domu Rodziny. gdzie mieszka, i w klinice rehabilitacyjnej - komercyjnie)

6 kwietnia - Agata ćwiczy chodzenie bez kijków, przy lekkiej asekuracji

23 marca 2022: Agata z pomocą kijków spacerowała (w ramach terapii) w parku przy ośrodku w Krakowie. Nie był to długi dystans, ale pierwsze kroki na dworze - po prawie roku od zdarzenia - o własnych siłach, przy wsparciu i zabezpieczeniu kijkami.

Ostatnie nagrania z Krakowa: 6 kwietnia, chodzenie na bieżni z koniecznością odrywania rąk i wirtualnym rozbijaniem baniek mydlanych

19 marca

Agata chodzi już bez kijków!! Jeszcze asekurowana, ale już prawie, prawie samodzielnie!

26 lutego

26 lutego

26 lutego

26 lutego

14 lutego - Walentynki

Agata na recepcji Ośrodka

Siostrze Agaty pozwolono na godzinne widzenie z Agatą na recepcji Ośrodka, w którym przebywa Agata.

ok. 10 lutego 2022

Agaty szyja

Tak wygląda miejsce po usunięciu rurki tracheostomijnej. Wygląda makabrycznie, na szczęście lekarka stwierdziła, że wszystko ładnie się goi. Niestety będzie blizna, zostanie wgłębienie. A teraz Agata cierpi, bardzo Jej przeszkadza świszczące, przelatujące przez tę dziurę powietrze. Powoduje to szybsze osłabienie, a to oznacza, że trudniej Jej ćwiczyć - fizycznie, ponieważ łatwo się męczy.

Styczeń 2022: filmik z debiutanckiego wejścia z parteru na pierwsze piętro. Agata przeszła całe piętro, na filmiku widać tylko mały fragment. Jest to dla Niej ogromny wysiłek, ale wciąż walczy.

Prasowanie (styczeń 2022): Agata, odizolowana przez Covid od rodziny (zakaz odwiedzin), pod nadzorem terapeutki, w ramach terapii zajęciowej, pierwszy raz od kwietnia sama prasuje swoje ubrania. Usługę prania wykonał odpłatnie ośrodek Origin.

Terapia manualna

Tak Agata ćwiczy siłę i precyzję palców podczas terapii manualnej.

Seria krótkich, niby łatwych (dla zdrowego człowieka) ćwiczeń, które Agata wykonuje, wzmacniając siłę mięśni i równowagę (umieszczono 23.01.22)

Połowa okrążenia, około 8 metrów i trzeba było zatrzymać się i odpocząć (opublikowano 9.01)

Agata pierwszy raz na bieżni antygrawitacyjnej. Unosiła połowę ciężaru swojego ciała, reszta była odciążona. Fizjoterapeuta dawał jej max 5 minut, a ona wytrzymała 12,5 minuty. Przeszła 100m z zawrotną prędkością 0,5km/h. Tak wielki jest to wysiłek. Ma problem z jedną, mocno wykrzywioną nogą.

Tak było 27 grudnia, po długim 3 tygodniowym czasie zamknięcia - zakazie odwiedzin. Agata w tym czasie przeszła zakażenie bakteryjne i była na antybiotyku (opublikowano 9.01)

Ten filmik pokazuje, jak zmiana wysokości (ciśnienia) wpływa na zawroty głowy, których występowanie jest bardzo istotne w pionizacji (opublikowane 9.01.2022)

27.11.2021: okupiony ogromnym wysiłkiem, ale pokonany maraton - 8 metrów!

połowa listopada 2021: pionizacja przy kontroli ciśnienia, siły, wytrzymałości, równowagi i zawrotów głowy

połowa listopada 2021: praca z logopedą

Agata podczas ćwiczeń, 30.10.2021

Agata w sali gimnastycznej, 6.11.2021

skontaktuj się z nami

Spotkaj się z nami

Wszystkie pytania można kierować do przyjaciółki Agaty, Doroty Kuchty.

Adres e-mail

kuchtad@outlook.com

social media